BAČKA – RADNIČKI P 3-0 (1-0)

Stadion: Slavko Maletin “Vava”
Gledalaca: 2500
Glavni sudija: Piper Petar
Strelci: 1-0 15. min Djordjević (iz jedanaesterca), 2-0 49. min Škorić 3-0 78. min Krstić
Žuti kartoni: Ratković (Bačka), Nikčević, Tolić, Kojić, Spasić (Radnički)

BAČKA: Milojević, Tomović, Jovanović, Veselinović, Aleksić, Škorić, Pantić, Žakula, Lukić, Velemir, Djordjević

RADNIČKI P : Kojić, Vlajković, Dojkić, Tolić, Marković, Mirković, Spasić, Šarić, Nikčević, Milenković, Spasojević

Bačka je novi-stari Superligaš. U poslednjem 30. kolu Prve lige Srbije fudbaleri Bačke su savladali ekipu Radničkog iz Pirota rezultatom 3-0 pred oko 2500 ljubitelja fudbala iz Bačke Palanke i okoline koji su na “Vavu” došli da proslave zajedno sa igračima, stručnim štabom i rukovodstvom kluba expresni povratak u Ling Long Superligu Srbije.

Bačka je krenula agresivno od samog starta uz podršku publike i vetra u leđa povela već u 15. minutu iz opravdano dosuđenog jedanaesterca čiji je siguran egzekutor bio Krsto Djordjević.

Sa rezultatom 1-0 otišlo se na odmor.

U uvodnom delu drugog poluvremena Škorić je pogodio za 2-0 i tako najavio veliko slavlje na “Vavi” i povratak Bačke na Superligašku mapu. U 78. minutu golom rezerviste Krstića za konačnih 3-0 Bačka je stavila tačku na “i” što se tiče igranja u Prvoj ligi Srbije, a već od sredine jula meseca Bačka kao klub i Bačka Palanka kao mesto opet će biti na mapi najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji.