Stadion: Slavko Maletin “Vava”
Gledalaca: 1300
Glavni sudija: Danilo Grujić (Niš)
Strelci: 1-0 Djordjević 56’ 2-0 Djordjević 67’ 3-0 Djordjević 83’ 4-0 Velemir 85’
Žuti kartoni: Veselinović, Krstić, Žakula (Bačka), Rubežić, Zimonjić, Pajović
Crveni karton: Rubezić (dve javne opomene)

BAČKA: Milojević, Jovanović, Aleksić, Tomović, Veselinović, Škorić, Krstić (od 86’ M. Stojanović), Žakula (od 85‘ Pantić), Lukić (od 56’ Velemir), Djordjević, Zličić (od 50’ Ratković)

NOVI PAZAR:Dulkić. Delimedac (od 65’ Hazirović), Hadžibulić, Rubežić, Zimonjić, Marovac (od 65‘ Korekšić), Pajović, Dokić, Gordić (od 58. min Bogdanovski), Živić, Alivodić

U derbiju 28. kola Prve lige Srbije danas su se na stadionu Slavko Maletin “Vava” sastali Bačka i Novi Pazar.

Na fudbalskom zdanju u Bačkoj Palanci Slavko Maletin “Vava” odličan fudbalski ambijent, posle skoro tri meseca pauze veliki broj simpatizera i navijača kluba došli su da pruže podršku četi Dejana Rađenovića da na pleća “bace” odličnu i iskusnu ekipu Novog Pazara koja je istakla kandidaturu za ulazak u elitu srpskog fudbala i samim tim je i konkurent ekipi Bačke. Stoga je ova utakmica bila mnogo važna kako za jednu, tako i za drugu ekipu.

Po idealnim uslovima za igru od prvog zvižduka glavnog arbitra današnjeg susreta na “Vavi” oba tima krenula su nešto opreznije vodeći više računa o defanzivi, a kako je vreme odmicalo Bačka je bila ta koja je diktirala tempo i bila bolji rival na terenu.

Prvu pravu priliku za promenu rezultata na semaforu videli smo već u 22. minutu kada je Miloš Zličić izašao sam pred golmana Djulkića, ali je golman gostiju fenomenalno intervenisao.

U 36 minutu Krsto Djordjević je nanizao tri igrača gostiju i kad je izašao sam pred Djulkića šutirao je preko prečke. Bačka je bila bolja i konkretnija u prvih 45. minuta susreta, ali se na odmor otišlo rezultatom 0-0.

Samo što je počelo drugo poluvreme Djordjević je opet umakao svojim čuvarima i odlično šutirao ali je njegov šut završio tik pored leve stative.

Ono što nije uspeo u 36. i 46. minutu, Djordjević je uspeo i digao ceo stadion na noge u 56. minutu kada je sjajnim golom doveo Bačku u vođdstvo od 1-0.

U 61. minutu sudija Danilo Grujić u svlačionicu je poslao igrača gostiju, Rubežića zbog dve javne opomene, a onda na scenu opet stupa Krsta Djordjević i svojim drugim pogotkom izazvao pravi delirijum na stadionu Slavko Maletin “Vava” jer je ovim golom poslao Bačku u grupu timova koji su jednom nogom u Ling Long Superligi Srbije.

Do kraja susreta Bačka je i dalje napadala i pritiskala odbranu gostiju, te je Žakula propustio idealnu šansu u 75. minutu. A zatim Djordjević postiže svoj het-trik za ubedljivih 3-0, igrao se 83. minut susreta. U 85. minutu na semaforu je stajalo 4-0 za domaćina. Žakula je povukao jednu loptu sa svoje polovine i pretrčao gotovo pola terena a onda idealno uposlio Velemira kojem nije bilo teško da ubaci loptu iza leđa nemoćnog Djulkića.

Do kraja susreta ostalo je Bačka – Novi Pazar 4-0 za nova tri boda koja vode u Ling Long Superligu Srbije. Kakvo oduševljenje simpatizera i navijača Bačke koji su dugotrajnim aplauzom ispratili igrače i stručni štab sa terena.