Žuti kartoni: Gordić, Pejović, Milinković, Ristivojević (Mačva), Škorić, Jovanović, Mijatović (Bačka)

MAČVA: Gordić, Pejović, Ivić, Marković (od 90. min Šušnjar), Dabić, Mijailović, Dukić, Zukanović (od 77. min Milinković), Ristivojević, Adamović, Božić (od 81. min Obrovac)

BAČKA: Milojević, Jovanović, Tomović, Pantić (od 90. min Njamculović), Škorić (od 60. min Krčmarević), Zlićić, Žakula, Lukić (od 60. min Velemir), Zdravković (od 72. min Ratković), Djordjević, Mijatović

U okviru prvog kola Ling Long Superlige Srbije večeras su se na stadionu Mačve sasatali Mačva i Bačka.

Mačva koja je prošlu sezonu imala dosta problema i rezultatski neuspešnu sezonu ušla je u ovaj susret sa gostima iz Bačke Palanke da pobedom otvori Superligašku sezonu.

Bačka, povratnik u Superligaško jato doputovala je u Šabac sa namerom da otvori sezonu uspešno i u Bačku Palanku se vrati neporažena.

Čim je glavni arbitar ovog susreta Nenad Minaković dao znak za početak utakmice obe ekipe krenule su angažovano i borbeno. Gosti su bili mnogo bolji rival u prvih 45. minuta, stvarali su igrači Bačke dobre prilike pred golom Gordića, ali su ofanzivni igrači Bačke u samoj završnici pred golom Šapčana bili dekocentrisani.

Mačva je uglavnom pokušavala iz polukontri i kontri, ali bez značajnijeg rezultata. Na odmor se otišlo rezultatom 0-0.

U nastavak susreta Mačva ulazi agresivnije i borbenije, pojačava ritam utakmice što joj u 57. minutu donosi prednost od 1-0 pogodkom Božiča. Od tog momenta Mačva je “zagospodarila” terenom i stvarala šanse pred golom Milojevića, ali je mreža gostiju ostala netaknuta. Bačka je pokušavala u par navrata, ali nedovoljno dobro da bi stigla do izjednačenja, tako da je do kraja susreta ostao rezultat iz 57. minuta Mačva – Bačka 1-0.

Šapčani slave prva tri boda, a fudbaleri Bačke će u narednom kolu na svom stadionu pokućati da dođu do prva tri boda u novoj sezoni Superligi Srbije.