Radnički 1912 – Bačka 1-2 (0-0)

Fudbaleri Bačke su danas u Somboru imali „generalku“ protiv ekipe Radničkog i ostvarili pobedu rezultatom 2-1. Oba pogotka za „Plave“ postigao je napadač Marković u 67. i 84. min, dok je utešni pogodak za Radnički postigao Rančić u 89. minutu susreta.

Po hladnjikavom vremenu i odličnom terenu za igru videli smo jednu pravu takmičarsku utakmicu gde su obe ekipe od prvog zvižduka glavnog arbitra krenule agresivno i borbeno.

Igralo se otvoreno na obe strane, stvarale su se prilike pred jednim i pred drugim golom, ali smo prvi pogodak videli tek u 67. minutu kada se Marković upisao u listu strelaca. Bačka je igrala dobro odličnom pas igrom i još boljom transformacijom iz defanzive u ofanzivu, fudbaleri Bačke stvarali su dosta problema igračima Radničkog.

U 84. mnutu posle odlične akcije Marković je udvostručio prednost „Plavih“ da bi Rančić u 89. mnutu postigao gol za Radnički i tako ublažio poraz svoje ekipe za konačnih Radnički – Bačka 1-2.